Papara Kart Başvuru İptal Etme 2022

Papara kart başvuru iptal etme, bireylerin çeşitli durumlar kapsamında karar verdikleri bir işlem olmaktadır. İptal işlemi fark etmeksizin, genel olarak papara kart başvuru iptali, çeşitli etkenler kapsamında mümkün olmaktadır. 

2016 yılından bu yana hizmet sunan Papara, avantajları çerçevesinde bireylere uzun vadeli fayda sunmaktadır. Fakat bazı durumlarda karta olan ihtiyacın niteliği, fırsat maliyeti kapsamında değişebilmektedir. Bu aşamada bireyler kartın iptal işlemlerini merak etmekte, oluşabilecek ekstra işlemlerin niteliğini sorgulamaktadır. Peki tam olarak paparaya yapılan kart başvuru iptali nasıl gerçekleştirilir?

Papara Kart Başvuru İptal Etme İşlemi nasıl Yapılır?

Papara Kart Başvuru İptal Etme İşlemi nasıl Yapılır?
Papara Kart Başvuru İptal Etme İşlemi nasıl Yapılır?

Papara kart başvuru iptal etme işlemi yapabilmek için her şeyden önce kartın, kuryeye teslim edilmesi gerekmektedir. Şayet kartı kuryeye teslim edilmeden önce iptal etmeye çalışırsanız, işlem başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Bu kapsamda detaylı bilgiyi, müşteri temsilcisinden öğrenebilirsiniz. Kart kuryeye teslim edildikten sonra aynı şekilde paparanın çağrı merkezini arayarak, sizden istenen bilgiler kapsamında iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Sizden istenecek bilgiler kapsamında kartın iptal sebebi de sorulacaktır. Şayet geçerli bir sebep sunulmazsa, müşteri temsilcisi ilk önce iptalden vazgeçirmeye çalışacak, daha sonra kartın aktif kullanımı kapsamında iptal başvurusunu askıya alacaktır. Dolayısıyla iptal işleminin kesin gerçekleşmesi için net bir sebep sunulması şarttır.

Genel olarak papara hesaplarının iptal işlemleri, oldukça uzun sürmektedir. Kurumun müşterilerine verdiği önem ve işlemlerin garanti memnuniyet kapsamında yürütülmesinin amaçlanması, sürecin uzun olmasının sebeplerindendir.

Papara Sanal Kart İptal Etme

Papara Sanal Kart İptal Etme
Papara Sanal Kart İptal Etme

Papara kart başvuru iptali işleminden ziyade, doğal olarak kartı kullanıma başladıktan sonra da iptal etmek mümkün olmaktadır. Yapmanız gereken işlem çok basit:

 • İlk önce Papara hesabınıza mobil uygulamadan giriş yapmalısınız.
 • Daha sonra papara kart sayfası seçeneklerine tıklamalısınız.
 • Karşınıza çıkacak sekmelerden, kartı iptal et seçeneğine tıklayıp onay vererek, iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz,

Genel olarak iptale onay verdikten hemen sonra, papara kartı anında iptal edilir. Belirtilen işlemden ziyade papara kartını, mesai saatleri içerisinde çağrı merkezini arayarak da iptal edebilirsiniz.

 • İlk önce papara hesabına giriş yapmalısınız.
 • Daha sonra menü seçeneğinde kart işlemlerine tıklamalısınız.
 • Son olarak ise kart işlemlerinden kullanıma aç/kapa seçeneğine tıklayarak, ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Genel olarak iptale onay verdikten hemen sonra, papara kartı anında iptal edilir. Belirtilen işlemden ziyade papara kartını, mesai saatleri içerisinde çağrı merkezini arayarak da iptal edebilirsiniz.

Papara Kart Başvuru İptali Kapsamında Sıkça Sorulan Sorular

Papara kart başvuru iptal etme, bireyler tarafından sıkça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Belirtilen ve ona benzer konular kapsamında bireylerin sıkça sorduğu sorular bunlardır:

 • Papara Hayalet Sanal Kart nasıl Kullanılır?

  Bireylerin güvenliği açısından mühim avantaj sağlayan papara hayalet sanal kart, kullanıldıktan hemen sonra kendi kendine kapanmaktadır. Bu, bireyin internette güvenmediği siteler kapsamında alışverişini güvenli biçimde gerçekleştirmesini sağlamaktadır.
 • İptal Edilen Banka Kartı Tekrar Açılır mı?

  Belirtilen sorunun cevabı, bankanın stratejileri kapsamında değişmektedir. Genel olarak papara, zaten bireylere kısa vadeli açıp kapama imkânı sunduğu için daimî kapama işlemi kapsamında tekrar geri açma olanağı sunmamaktadır.
 • Kullanılmayan Banka Kartı ne Zaman İptal Olur?

  Genel olarak bu durum da bankanın stratejilerine göre değişiklik göstermektedir. Fakat tüm bankaların hizmet stratejileri kapsamında genellikle kartın iptali için bireyin kartı 10 sene kullanmaması gerekmektedir. 10 sene sonunda kart zamanaşımına uğruyor ve bir süre sonra kendi-kendine kapanıyor.
 • Kullanılmayan Hesaptan Hesap İşlem Ücreti Alınır mı?

  Şayet yukarıda belirtilen hususa göre kartın iptali için 10 sene geçmemişse, belirli hizmet kapsamında kartın kullanımı, işlem ücretinin alımına olanak sağlayacaktır.

Papara kart başvuru iptal etme konusu kapsamında tüm sorular bu şekilde olmaktadır. 

İlginizi Çekebilir : Paparaya Kredi Kartından Para Yükleme

Papara Hakkında Tüm Merak Edilenler Videolu Anlatım

Papara Kart İstemiyorum Ne Yapmalıyım ?

Eğer Papara karta başvurduktan sonra istemiyorsanız kart gelmeden iptal işlemi uygulamanız gerekiyor. Detaylı olarak iptal işlemini makalemizde paylaştık.

Papara Kartımın Eve Gelmesini İstemiyorum Ne Yapmalıyım ?

Papara kartınızın eve gelmesini istemiyorsanız hesabınıza giriş yaparak mevcut adresinizi değiştirmeniz gerekmektedir. Geldikten sonrada papara kart başvuru iptal etme işlemlerini yapabilirsiniz.

Papara Kart İptal Etme İşlemi Ücretli mi ?

Papara kartınızı iptal etmek tamamen ücretsizdir. Her hangi bir ücret ödemeden makalemizde belirttiğimiz şekilde papara card iptal etme işlemi yapabilirsiniz.

Yorum yapın