Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap işletim ücreti almayan bankalar 2022 listesi belli olmaya başladı! Bu duruma göre yeni yıl içerisin de yapacağınız işlemlerde ücret ödemeyeceğiniz bir kaç banka seçeneğiniz mevcut. Bugün sizlere bu bankaların listesi ile beraber işlemlerden ne kadar kazançlı çıkacağınız konularını ele alacağız.

Hesap işletim ücreti olmayan bankalar 2022 güncel haline geçiş yapmadan önce dilerseniz; Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma haber içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2022

Hesap işletim ücreti almayan bankalar, genellikle yıl içerisinde yüzlerce işlem yapan banka müşterileri tarafından tercih edilmekte. Bu insanlar çok fazla sayı da işlem gerçekleştirdiği için, hesap işletim ücreti olmayan bankalar ile çalıştıkları zaman büyük oranda kâr elde edebiliyorlar.

Sadece bu alanda kâr ile sınırlı kalmayıp, vadeli mevduat ve vadesiz hesaplardan işlem ücreti almayan bankalar ile çalışıldığı zaman, yıllık gider tablosunda da çeşitli azalmalar yaşanmakta. Özellikle de birikim hesabı ve döviz hesapları tercih eden vatandaşların imdat çekici; hesap işletim ücreti almayan bankalar olmuştur.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2022
Hesap İşletim Ücreti Olmayan Bankalar Hangileri?

Hesap İşletim Ücreti Olmayan Bankalar 2022 Listesi

İçeriğimizin bu bölümün de hesap işletim ücreti olmayan bankalar 2022 güncel durumunu sizlerle paylaşıp, bu bankalar hakkında temel bilgileri sunacağız. Bu konu da dikkatli olmanız gereken ufak bir detay da bulunmaktadır. Bazı bankalar vadeli hesaplardan işletim ücreti almazken, bazı bankalar ise döviz türün de işletim ücreti almaz. Burada seçim yaparken, kullandığınız hesap türüne dikkat etmeniz gerekmektedir.

Hesap işletim ücreti almayan bankalar 2022 yılı kapsamında şu bankalardan oluşmaktadır;

Havale EFT Ücreti Almayan Bankalar 2022

Havale ve EFT ücreti almayan bankalar listesinde son bir kaç yılda olduğu gibi, 2022 yılı içerisinde de Enpara.com gelmektedir. Enpara üzerinde, havale ve EFT ücreti ödemediğiniz gibi, kredi kartı ve banka kartı yıllık aidat ücreti de bulunmuyor.

QNB Finansbank’ın alt kurumu olan Enpara, hesap işletim ücreti almayan bankalar listesi içerisin de son 5-6 yıldır her zaman lider durumda. Enpara için söylenebilecek tek dezavantaj; kredi kartı harcamalarında bazen taksit sayılarında kısıtlamalar ya da anlaşma olmayan iş yerlerine denk gelme ihtimali bulunabiliyor.

Vadesiz Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2022

Vadesiz hesap işletim ücreti almayan bankalar genellikle para birikiminden çok para akışının çok fazla olduğu banka müşterileri tarafından tercih edilmektedir. Vadesiz hesaplar içerisin de hesap işletim ücreti almayan bankalar sırasıyla şu şekilde oluşmaktadır;

  • KuveytTürk,
  • AlbarakaTürk,
  • Türkiye Finans

2022 vadesiz hesaplarda işletim ücreti almayan bankalar bu şekilde listelenmektedir. Dilerseniz bu konuyla ilgili TEB, Finansbank ve Enpara ile de görüşebilirsiniz. Bu bankalar da bir çok işlem için ek ücretler almamaktadır.

Döviz Hesabı Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2022

Döviz hesabı hesap işletim ücreti almayan bankalar da 2022 yılı içerisin de hangi bankalar olacağı belli oldu! Bu bankaların sayısında yıl içerisin de bir artış bekleniyor ancak yıl başı için mevcut paylaştığımız bankalar geçerlidir. Döviz hesabı hesap işletim ücreti almayan bankalar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Vakıfbank ve Ziraat Bankası (Devlet Kanalında Olan Bankalar)
  • Akbank ve Garanti BBVA (Özel Bankalar)
  • Paraya İhtiyacım Var

Döviz hesabı hesap işletim ücreti olmayan bankalar şimdilik bu şekilde listelenmektedir. Yine belirttiğimiz gibi, yıl içerisinde bir değişim olması durumunda haber içeriğimiz uzman bankacı editörlerimiz tarafından düzenlenecektir.

Vadesiz Hesaplardan Hesap İşletim Ücreti Alınır mı?

Vadesiz hesaplardan hesap işletim ücreti alan bankalar mevcuttur. Bazı bankalar farklı alanlarda müşterilerine kolaylıklar tanırken, bazıları vadesiz hesaplardan işletim ücreti almayarak bu kampanyalarını sürdürmektedir. Haber içeriğimizin detaylarında bahsettiğimiz bankaların tamamı paylaşılmıştır.

Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti Alıyor mu?

Ziraat Bankası normal şartlarda çok düşük tutarlarda hesap işletim ücreti alan bankalar arasında yer almaktadır. Diğer bankalara oranla bu tutarlar daha düşük olsa da, hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında Ziraat Bankası bulunmuyor.

Banka Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır?

Banka hesap işletim ücreti nasıl geri alınır konusunda bizlere çok sık sorular gelmektedir. Kart aidatları gibi konular da geri alım yapmanız mümkünken, hesap işletim ücreti geri alma konusunda pek bir seçeneğiniz bulunmuyor. Bu konuda sadece bankanızın sizlere sağlayacağı kolaylıklar ile banka hesap işletim ücreti geri alınır.

Yorum yapın